Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vím, co to znamená mít ráda sama sebe

4. 5. 2016

 

7-zpusobu.jpg

 

 

 

 

 

 

Znamená to se ráno probudit a nemyslet na to, že je snad někdo na světě šťastnější, pohlednější, chytřejší, moudřejší nebo lepší.

Znamená to pohlédnout do zrcadla a nechtít se od odrazu co nejrychleji odvrátit. Důvěřovat tomu, co vidím. Kosmetika ani nálada v tom nehrají žádnou roli.

Zkrátka důvěřuju tomu, co září a plápolá v mém srdci.

Vím, co to znamená mít ráda sama sebe. Nečekat víc na žádné podniky jako jsou setkání, večeře, oficiální události, narozeniny, dovolené, víkendy… Nečekat na lásku ani pozornost!

 

12-stastnych-332x205.jpg

 

Znamená to dovolit si být šťastná dneska, teď hned a tady. Dívat se protijdoucím do očí a neklopit pohled ke špinavému asfaltu chodníku… Vědět, že svět kolem je stejně krásný, jako byl vždycky.

Vím, co to znamená mít ráda sama sebe. Radovat se z každého úspěchu blízkých i dalekých lidí, těch, co odjeli i těch, co zapomněli. Radovat se z toho, že někde žijí, pracují, tvoří, dýchají, o něco usilují a něčeho dosahují.

Jejich úspěch nijak nezmenšuje můj vnitřní oheň. Mám v sobě takovou hloubku, že pojme i jejich úspěch.

Umím být součástí jejich radosti. Každou svou buňkou cítím, že jejich úspěch a štěstí jsou úspěchem a štěstím celého světa a také mým.

Vím, co to znamená mít se ráda. Nestěžovat si víc na životní trable. Oblíbit si je. S úsměvem a smyslem pro humor přijímat každý další malér. A vědět, že jím roste má síla a trpělivost.

Mít ráda zemi, město, ulici, kde žiju. Pohled z okna, lidi, co chodí kolem. I když jsou třeba otrávení.

Stejně jako já se jednou naučí, co znamená mít se rád.

 

regina-brett-332x205.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář